MIŠKŲ SERTIFIKAVIMAS

Valstybinė įmonė Raseinių miškų urėdija ir Danijos bendrovė NEPCon, įgaliotas Smart Wood programos atstovas Baltijos šalyse, 2003 metų spalio mėnesį pasirašė sutartį dėl Raseinių miškų urėdijos turto patikėjimo teise valdomų ir naudojamų valstybinių miškų sertifikavimo pagal Miškų valdymo tarnybos (FSC) miškų sertifikavimo sistemą.       Sertifikavimas naudingas visiems – miškininkai vertina miškų valdymo atitikimą tarptautiniams tausojančios miškotvarkos kriterijams, o medienos pirkėjai jį naudoja kaip savo gaminių marketingo priemonę. Papildoma priemonė – ekologinių žinių skleidimas visuomenėje, pasikeitusi mąstysena ir sprendimų priėmimas, gerinant bendradarbiavimą tarp suinteresuotų grupių bei keičianti tradicinį supratimą apie miškininkystę. 
Sertifikavimas visuomenei parodo, jog medienos ir jos gaminių naudojimas nedaro neigiamo poveikio natūraliai aplinkai kai miškai valdomi tinkamai. Kitaip tariant: medienos, kaip natūralaus, draugiško aplinkai ir atsinaujinančio gamtos ištekliaus naudojimas – tai galimybė sumažinti neigiamą žmogaus poveikį aplinkai.
        Sertifikavimo komanda urėdijos vertinimą atliko 2004 m. kovo 1-3 d. ir pateikė ataskaitą. VĮ Raseinių miškų urėdija su ataskaitoje pateiktomis sąlygomis ir rekomendacijomis sutiko ir įsipareigojo per nurodytą laikotarpį jas įgyvendinti. Rainforest Alliance priklausanti SmartWood programa priėmė teigiamą sprendimą dėl FSC sertifikato suteikimo VĮ Raseinių miškų urėdijai. Individualus įmonės sertifikato kodas SW-FM/COC-001305. Kasmetinis sertifikavimo auditas urėdijoje atliktas 2010 m. spalio 14-15 d. Iškelti koregavimo veiksmų reikalavimai (KVR) įvykdyti nustatytu laiku. 
                                                    SVARBU! 
      Kviečiame visus miško lankytojus informuoti urėdijos darbuotojus apie miške rastus retų paukščių lizdus, retas, nykstančias augalų ir gyvūnų rūšis, miško ekosistemas. Informuojant reikia nurodyti miško, medyno pavadinimą (kad urėdijos darbuotojas galėtų tiksliai nustatyti kur tas saugotinas objektas yra), datą, kada radote tą objektą, savo vardą, pavardę.     Miškų urėdija, planuodama savo ūkinę veiklą, atsižvelgs į šių objektų reikšmę ir jiems reikalingą apsaugą.     Miško lankytojus, radusius vertingą, saugotiną augalų ir gyvūnų rūšį, reto paukščio lizdą, skelbsime šioje interneto svetainėje.

MIŠKŲ SERTIFIKAVIMAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų